אודות המרכז

במרכז לפיתוח ותמיכה במעבדות הביולוגיה בבתי הספר, הנמצא בבית ספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן, ניתנים ייעוץ, הדרכה והכוונה למורים לביולוגיה וללבורנטים בבתי הספר בנושאי ההוראה במעבדה ועבודות חקר. המרכז תומך בצוותי ההוראה בבתי הספר בכל הנוגע לחלק המעשי של תכנית הלימודים בביולוגיה: לימוד ביולוגיה במעבדה ובשדה וביצוע עבודות חקר גם במסגרת הביוחקר, בכל רמות ההוראה.

צוות המרכז כולל הנהלה אקדמית, מורות מפתחות,לבורנטיות וצוות מינהלי. במרכז מפתחים ניסויים חדשים המעשירים באופן קבוע את תכנית הלימודים, מיישמים רעיונות חדשים וטכנולוגיות חדשות.

מדי פעם מפרסמים אנשי צוות המרכז, מאמרים על חידושים בשיטות, נהלי בטיחות בעבודה עם חומרים וגישות פדגוגיות חדשות. הערך המוסף החשוב ביותר לפעילות הפיתוח הוא, שהמורים זוכים לקבל כל הזמן ניסויים חדשים ורעיונות חדשניים להפעלה בבית הספר וכן ייעוץ והדרכה בתחום הפדגוגי והטכני. הדבר מבטיח עניין בלתי פוסק בחדשנות בהוראת הביולוגיה.

במרכז מתקיימות השתלמויות למורים וללבורנטים שבהן צוות המרכז חושף את המורים והלבורנטים לחידושים ולהגדלת מאגר הפעילויות העומד לרשות המורים והיכרות עם שיטות חדשות ומקורות נוספים.

מרכז הפיתוח והתמיכה במעבדות הביולוגיה בבתי הספר משמש גם כמרכז אספקה לחומרים הדרושים לביצוע ניסויים; כמו כן, ניתנת הדרכה ללבורנטים ולצוות המורים לביולוגיה, בבתי הספר המנויים , כל הנוגע לביצועם: הדרכה בדפי הנחייה המצורפים לחומרים , הדרכה בדוא"ל, בטלפון ובמסגרת השתלמויות למורים וללבורנטים.

כיום אנו מספקים חומרים למעבדות הביולוגיה, הן להוראה והן לעבודות הביוחקר וכן לבחינות הבגרות במעבדה. ייתכן שבעתיד הקרוב נרחיב את השירות גם לתחומי דעת נוספים.

צוות המרכז כולל אנשי מעבדה ומורים מנוסים השוקדים כל העת על שיפור הניסויים ומתן הנחיות ורעיונות חדשים למורים וללבורנטים. את הצוות מלווים יועצים אקדמיים מהאוניברסיטה.

אנו עושים ככל יכולתנו לתת את השירות הטוב ביותר ומקווים שתיהנו מהשירות הניתן לכם.
נשמח לשמוע הערות והצעות לשיפורים.